Yaz Kampları; yaz tatilini verimli kılmak, İngilizce dil eğitimi almak, spor alanlarında kendini geliştirmek isteyen 10-17 yaş arası gençler ve çocuklar için tasarlanmış kamp programlarıdır.

Yaz tatilini değerlendirmek isteyen 10-17 yaş arası öğrenciler BEEOANT Danışmanlığın Belgrat da düzenlediği grup ya da bireysel özel yaz okulu programlarına katılabilir.

Yurtdışı 2019 yaz okulu eğitimleri öğrencilere dil eğitiminin yanı sıra zengin içerikli sosyal ve özellikle spor aktiviteleri sunulmaktadır.

Çeşitli ülkeden aynı yaş grubundaki öğrencileri aynı çatı altında buluşturan yaz okulları, öğrenciler arasında uzun yıllar sürecek kalıcı bir dostluk kurulmasına imkân tanımaktadır.

 

Yaz okullarında öğrenciler sabah saatlerinde yabancı dil derslerine katılır, öğleden sonraları ise birbirleriyle kaynaşıp aktif rol alabilecekleri çeşitli spor ve sosyal aktiviteler düzenlenir. Bu spor aktiviteleri gelen grubun taleplerine göre değişmekle beraber genellikle basketbol ve tenis spor etkinliğinden oluşmaktadır.

Hafta içi 2 gün şehir içi gezi organizasyonları, hafta sonlarında ise yakın şehirlere, eğlence parklarına, tarihi bölgelere geziler düzenlenir.

Böylece öğrenciler erken yaşta yurtdışı deneyimine sahip olacakları gibi, farklı kültürleri keşfetmeyi de genç yaşta öğrenirler. Farklı ülkelerden arkadaşlıklar edinip, bir yandan iyi bir İngilizce eğitimi alırken diğer yandan sıra dışı bir yaz okulu tecrübesi sahibi olurlar.              10-17 yaş aralığında kazanılacak bu tecrübe öğrencinin kişisel gelişimi, kendine olan güveni ve olaylara bakış açısını etkilemektedir.

Grup programların da öğrenciler yurtlarda kalırlar. İlgili yurtlar Avrupa nın en büyükleri arasında olan Belgrad Öğrenci Yurt Kampüsün de bulunmakta olup kampüs içinde 24 saat kamera sistemi ile takip edilen güvenlik, cafe, sinema / tiyatro, restaurant, çamaşırhane bulunmaktadır.   Öğrenciler okul ve yurt görevlileri tarafından sağlık, güvenlik açısından sıkı gözetim altında tutulurlar.

                                                                                               

                                    

Neden Belgrad ???

İstanbul ve Atina dan sonraki en eski Avrupa yerleşim yeri olan Belgrad, Sırbistan’ın en kalabalık şehri ve başkentidir.

Belgrad; Türkiye ye yakınlığı, vizesiz giriş yapılabilmesi, diğer Avrupa ülkelerine göre daha uygun fiyatlara sahip olması, Cambridge eğitim sistemine bağlı olarak İngilizce eğitim alınabilmesi, Avrupa nın en iyileri arasında bulunan spor koçları ile birlikte spor aktivitelerinin yapılabilmesi, tarihi ve kültürel özellikleri nedeniyle öncelikli tercih edilmektedir.

                           

Brook Hill İnternational School

2012 yılında mükemmel bir yaşam tecrübesi ve öğretim deneyimine sahip bir öğretmen grubu, çocuklara kendilerini geliştirecek en iyi eğitim kalitesini edinme fırsatı sağlama fikriyle Belgrad’ta “Brook Hill Uluslararası Okulu” nu kuruldu.

Okul eğitim süreci boyunca, tüm öğrencilerine, dünyanın herhangi bir yerindeki bir okul sistemine girmeye hazır olan bir eğitim verir. Öğrencilerin bu süreçte ihtiyaçlarına ve isteklerine büyük önem verir, potansiyellerini geliştirir ve kanalize eder.

 

 

Cambridge Müfredatı

Brook Hill Uluslararası Okulu , Cambridge Uluslararası eğitim ve sınav çerçevesi ile birlikte İngiltere’nin ulusal müfredatına ve eğitimine dayalı bir eğitim programı sunmaktadır.

                                  

                                                                               

                                  BELGRAD 2019 YAZ KAMPI…

 

Yaz Okulu Program İçeriği

Cambridge müfredatına bağlı olarak genel konular üzerine söyleşi ve tartışmalar, yazılı alıştırmalar ile dinleme ve konuşmayı teşvik ederek İngilizce’yi eğlenceli ve dinamik bir şekilde öğretilir. Özel olarak tasarlanmış programlar, Belgrad taki yaz okulunda öğrencinin geçireceği zamanı en eğlenceli hale çevirerek spor aktiviteleri, geziler ve etkinlikleri İngilizce eğitimi ile birleştirir.

Hafta içi iki kez şehir içi hafta sonları yakın şehirler, tarihi alanlar ya da su parklarına geziler düzenlenir. 

İlgili programlar 2 hafta olarak organize edilmekte olup program detayı;

* 09.00 13.00 İngilizce dersi,

* 13.30 – 13.30 Antreman

* Sabah, öğlen ve akşam yemeği,

* Hafta içi 2 gün gezi programı,

Her Salı ve Perşembe günleri akşam yemeklerinden sonra gezi organizasyonları yapılacaktır

*          Belgrad Şehir merkezi , Kalemegdan ,

*          Tur otobüsü ile Belgrad panoramik şehir turu , İllüzyon Müzesi

*          Belgrad Hayvanat Bahçesi ,

*          Zemun eski kent ve Gardos Kulesi , Nikola Tesla Müzesi.

* Hafta sonu 2 adet gezi program,

İlk hafta sonu Cumartesi ve Pazar, ikinci hafta sonu sadece Cumartesi günleri gezi organizasyonları düzenlenecektir. 

*          Novi Sad ve Petrovaradin Kalesi ,

*          Aqua Doria ve Aqua Park Petroland.

*          Avala Kulesi

*** Gezi programlarında müze, aqua park, hayvanat bahçesi vb ücretleri öğrencilerin kendileri tarafından karşılanacaktır.

                                                                                 

 BELGRAD 2019 YAZ KAMPI GÜNLÜK DERS PROGRAMI

 

             *** Aksan problemi yaşanması adına ana dili İngilizce olan eğitmenler tarafından Cambridge müfredatına bağlı günlük 3,5 saat – program toplamında 35 saat – İngilizce Dersi planlanmıştır.*** İngilizce eğitim materyalleri okul tarafından temin edilmektedir.*** Kamp bitiminde öğrencilere Brook Hill İnternational School tarafından katılım belgesi verilecektir.*** Spor aktiviteleri; bölümlerinde uzman, Avrupa’nın en iyileri arasında bulunan koçlar / eğitmenler tarafından verilmektedir.*** Çoğunluğun talep ettiği basketbol ya da tenis dışında spor aktivitesi isteyen öğrenciler için atçılık ve kürek organize edilebilmektedir. ( min 3 kişi, döneme göre farklı maliyet oluşabilmektedir.)*** Gezi programlarının düzenlenmediği hafta içi serbest zaman dönemlerinde öğrencilerden gelen talebe göre Bowling, Sinema, Karaoke vb organizasyonlar düzenlenebilmektedir.( min. 5 kişi, maliyet haricen belirlenmektedir. )  

 

Öğrenci Yurdunda Konaklama

 • Konforlu ve modern bir bina
 • Özel banyolu 3 kişilik odalarda konaklama
 • Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ( sabah ve akşam yemekleri yurt kampüsünde öğlen yemekleri okul kampüsünde verilmektedir.)
 • Kablosuz internet
 • Öğrencilerin kullanımı için çamaşırhane bulmaktadır.
 • Nevresim ve havlu yurt tarafından verilmekte olup öğrencilerin yine de yedek havlu getirmeleri gerekmektir.
 • 10-15 yaş aralığındaki öğrencilerin akşam en geç saat 22.00’da, 16-17 yaş aralığındaki öğrencilerin ise akşam en geç saat 23.00’da yurtta olmaları gerekmektedir.

*** Belgrad Öğrenci Yurt Müdürlüğüne bağlı Öğrenci Şehri içindeki özel yurtta konaklanacaktır

 

.

 Program ücreti

2 haftalık Belgrad Yaz Kampı ücreti ….. Euro olarak belirlenmiştir. 

Ücrete dahil olanlar

 • Toplamda 35 saat İngilizce,
 • Öğrenci yurdunda konaklama,
 • Günlük oda temizliği,
 • Okul – yurt transferleri,
 • Kahvaltı, aperatif, öğle ve akşam yemeği,
 • Katılım belgesi,
 • Sosyal ve sportif aktiviteler,
 • Hafta içi 2 gün ve hafta sonları yapılacak gezi organizasyon / transfer ve rehberlik servisi,
 • Seyahat sağlık sigortası,
 • Yurt Kampüsü – Nikola Tesla Havaalanı transferleri.

 

Ücrete dahil olmayanlar

 • Belgrad gidiş / dönüş uçak bileti,
 • Havalimanı vergisi,
  • Günlük talep edilen organizasyonlar,
  • Gezi programları müze, aquapark, hayvanat bahçesi vb giriş ücretleri,
  • Planlana dışında talep edilen ekstra spor eğitimleri,
 • Öğrencinin bireysel olarak yaptığı alışverişler.

 

Programa Kimler Katılabilir?

Belgrad Yaz Kampına 10 ile 17 yaş arasında olan bütün öğrenciler katılabilmektedir.Hem tatil yapıp hem de İngilizce pratik yapmak isteyen ilköğretim ve lise öğrencileri yaz okullarını çok iyi şekilde değerlendirebilir. Öğrenciler, Çeşitli ülkeden çok sayıda öğrencinin katıldığı yaz okullarında kendi yaşıtları ile tanışıp hem eğlenceli vakit geçirebilir hem de kişisel gelişimlerine katkıda bulunabilirler.

Hem eğlence , hem spor , hem İNGİLİZCE!!!

 Lezzetli yemekler geniş seçenekler!

Yurt konaklama seçeneğinde uluslararası damak zevkine uygun yemekler hazırlanmakta ve öğrenciler seçenekler arasında seçim yapma şansına sahiptirler. Öğrenciler öğlen yemeği ve ara atıştırmalıklarını okulda alırlar. Tüm öğrenciler gezi günlerinde paket öğle yemeği alırlar. Pakette genellikler sandviç, bisküvi, su, meyve suyu ve meyve bulunur.

Öğrenciler için transfer !

Bireysel veya grup olarak giden öğrenciler havaalanında karşılanır, konaklayacakları kampüse bırakılır. Okul, kampüs dışı etkinlik, yurt ve haftalık gezi programlarındaki transferler profesyonel kişiler tarafından yapılacak olup yaz okulu bitiminde havaalanına götürülerek uğurlanırlar. 

Öğrenci ile ailesi nasıl haberleşebilir?

Kampüste öğrencilerin kullanabilecekleri birçok telefon bulunmaktadır. Öğrenciler ailelerini bu telefonlardan arayabilirler. Genellikle velilerin çocuklarını araması daha zor olacaktır. Bunun yerine genellikle çocuklar yanlarında cep telefonu götürmelidir.  Grup lideri aracılığıyla da öğrencilerle iletişim kurulabilir.

Sağlık sigortası

Seyahat süresince geçerli olacak seyahat sağlık sigortası BEEOANT Danışmanlık tarafından yaptırılmaktadır. Bu sigortanın kapsamı acil ihtiyaçlar için sağlık hizmetidir. 

Belgrad’a gidecek öğrenciler ne kadar cep harçlığı götürmelidir?

Gidilecek programa bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte genellikle haftalık – 100 / 150 Euro –  cep harçlığı öğrencilerin kantinden yapacakları alışveriş, müze – aquapark vb giriş bedellerinin ödenmesi, haftada birkaç kez ailelerine telefon etme ve küçük hatıra eşyaları almalarına yeterli bir miktardır. Daha fazla alış veriş yapmak isteyen öğrenciler için miktar arttırılabilir. Cep harçlıkları, pasaportlar ve uçak biletlerini okul yönetimi ya da grup lideri tarafından saklanır. Öğrencilerin kıymetli eşyalarını yanlarında getirmemeleri tavsiye edilir. 

Acil durumlar;

Öğrencilere 24 saat arayabilecekleri bir telefon numarası verilir. Öğrencilere acil durumlarda yapılması gerekenleri anlatan bir kimlik kartı verilir ve öğrencilerden bu kartı hep taşımaları istenir.
Öğrencilerden mutlaka ailelerine ait bir acil telefon numarası da talep edilir.

Ne götürmeli?

Belgrad yazları genellikle ılık/sıcak bir ilkime sahiptir. Sıcaklık derecesi gündüzleri 20-30, akşamları 17-20 derece arasında yaşanmaktadır. Bahar dönemlerinde yağış olasılığı yüksektir.
Öğrenciler yazlık kıyafetler götürmeli, yanlarında bir yağmurluk, yüzme kıyafetleri, spor ayakkabıları ve havlu bulundurmalıdır.
Ayrıca 2 adet pasaport ölçülerinde fotoğraf, çalar saat, telefon şarjı ve adaptörü bulundurmalıdır.

Talep edilen evraklar

* Başvuru formu     OKUL KAMPLARI BAŞVURU FORMU

* Nüfus Cüzdanı fotokopisi

* Muvafakatname  OKUL KAMPLARI MUVAFAKATNAME

* Acil durumda aranacaklar için 2 isim / tlf numarası* Sağlık raporu ( spor yapmasına engel olmadığının görülmesi için)

* Havuz kullanma olasılığına istinaden tam idrar tahlili, Hepatit B ve C tahlil sonuçları